Neden Saç Boyası Kullanılır ?

bakımlı saç modelleriSaç boyama nedenlerini genel anlamda erkekler ve kadınlar için üç ana başlıkta toplamak mümkün.

Bunlar birincisi “saçlar sadece saç rengini değiştirmek için” boyanır. Ruh halinizle ilgili olarak yada beğendiğiniz bir saç rengini kendinizde görmek için saçlarınızı boyamak isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği yada etrafınızda fark edilmek amacıyla yapacağınız en büyük değişikliklerden birisi de saç şeklinizi ve rengini değiştirmek olacaktır. Bu nedenin bazı durumlarda size çok fayda sağlayacağından emin olabilirsiniz. Yüzünüze uygun şekil ve renkte bir saç size pek çok kazanım sağlayabilir. Parlak dolgun ve ışıltılı bir saç her dönemde etkili olmuştur.

İkinci bir neden olarak da saçlar “beyazları yada görünmesi istenmeyen saç renklerini kapatmak için”  boyanır. Yaşadığımız yüzyılın hastalığı stres hemen herkeste sıkça görülen bir durumdur. Bu hastalıktan en çok kaslar mide ve saçlar etkilenir. Stres aç dökülmelerine ve saçların beyazlamasına yol açar. Stresin yanında genetik sebepler ve yaşlılığa da bağlı olarak saçlarda beyazlama görülebilir. Erkeklerde olgunluk belirtisi olarak yorumlansa da bayanlarda çok da istenen bir durum değildir beyaz saçlar. Bu nedenle beyaz saçları yada doğuştan gelen istenmeyen saç renklerini kapatmanın en kolay yolu saçları boyamaktır.

Üçüncü bir neden olarak da saçlar “sağlık için” boyanır. Zamanla ışıltısını kaybeden, ince telli ve zayıf saçlara ışıltı ve dolgunluk kazandırmak için saçları boyamak en kolay ve hızlı çözüm olabilir. Günümüzde doğal ve kimyasal boyalar artık sadece renk vermekle kalmıyor aynı zamanda saçınıza gerekli olan bakımı da yapacak şekilde üretiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designed by : 2016 SAÇ BOYASI RENKLERİ © 2012 - All Rights Reserved